KARDEŞLİK DUASI


Bu makale 2017-02-21 09:13:37 eklenmiş ve 195 kez görüntülenmiştir.
Ayhan Erkmen

Fitne fesadın tavan yaptığı, anlık mesajlarla zihinlerin iğfal ve işgale uğrayıp ifsada düştüğü çağımızda, aç insanın ekmeğe, susuz insanın bir yudum suya, çölün yağmura, firakın vuslata hasret kaldığı gibi kardeşliğe hasretiz. 
İçin için giryan ve feveran edip en samimi duygularla, en içten yakarışlarla ve ısrarla kardeşlik duasına çıkma zamanıdır bu zaman.
Her türlü hayır minnet senin elindedir Ya İlahi. 
Yarabbi bizler bir hiç iken, bize kıymet verdin. Ruhundan üfleyip bizleri yeryüzünün halifesi eyledin. Bize vahyini melekler aracılığıyla sahifeler ve kitaplar halinde elçilerinle bildirdin. Yarabbi bizim ya insanlıkta yada dinde kardeş olduğumuzu fehmettir. 
Yarabbi bizlere imanı ve İslamı sevdir. Müminler birbirinin kardeşidirler ayetini zerrelerimize işlet. Müslüman müslümanın kardeşidir hadisini kalbimize yerleştir. İman etmedikçe cennete giremeyeceğimizi, birbirimizi sevmedikçe iman etmiş olamayacağımızı bizlere hissettir. 
Yarabbi ateş çukurunun kenarında iken senin lutfunla kardeş olduğumuzu idrak ettir. 
Yarabbi bizleri Allah için seven, Allah için nefret edenlerden eyle. Bizlere Ensar ve Muhacir gibi kardeş olabilmeyi nasip eyle. Bizlere Evs ve Hazrec gibi kardeş olabilmeyi nasip eyle. 
Yarabbi bizleri iyiliği emredip kötülükten nehyedenlerden eyle. 
Bizleri iyilik ve takva da, yardımlaşanlardan eyle. 
Bizleri hep beraber Allahın ipine sımsıkı sarılanlardan eyle. Müminlere karşı içimizde kin bırakma. Bizleri mümin kardeşlerini affedenlerden eyle. Kardeşlerine rahmet ve şefkat kanatlarını açanlardan eyle. Kardeşlerine bir sıkıntının gelmesi kendisine çok ağır gelenlerden eyle. Bizleri kardeşlerine karşı hilm, yumuşak huylu ve alçak gönüllü olanlardan eyle. Yarabbi bizleri bir binanın tuğlaları gibi kenetlenip saf tutanlardan eyle. Bizleri kardeşinin ihtiyacını giderip kusurlarını örtenlerden eyle. 
Yarabbi bizleri kardeşini etiketleyip, kötü lakaplarla çağıran ve kötü zandan sakınanlardan eyle. Bilinç, şuur ve ufkumuzu aç Ya ilahi. Amin welhamdulillahi Rabbil alemin.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
Etkinliklerimizden Haberdar Olun
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2013 Hiddenfile İnformation Security. Tüm hakları saklıdır.