Solhan Çağrı-Der, Muhtaçları Sevindirdi

Umut Kervanı Platformu üyesi Solhan Çağrı-Der, her bayramda olduğu gibi bu bayramda da yaptığı kurban eti yardımıyla 460 aileyi sevindirdi.
Bu haber 2015-10-09 18:34:09 eklenmiş ve 337 kez görüntülenmiştir.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Solhan Çağrı-Der Başkanı Muhsin Barış, "Hamdolsun, biz Solhan Çağrı-Der olarak Kurban Bayramında da hayırsever vatandaşlarımız ile muhtaç kardeşlerimiz arasında hayır köprüsü olduk. Bu yıl diğer yıllara göre kurban kesimi daha çok olduğu için bizler de daha fazla muhtaç aileye kurban etini ulaştırdık. Vekâletlerini aldığımız birçok kardeşimizin Allah için adadıkları kurbanlıklarından elde ettiğimiz eti 460 aileye ulaştırdık.”dedi.

‘Binlerce Yasin, Allah’a kurban olmaya hazır’

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yüzlerce aileye ulaştıklarını ifade eden Barış, bu bayramın başka bir anlamının olduğunu ifade ederek, “Geçen yıl kurban bayramında fakirlere kurban eti dağıtırken Şehit edilen Şehit Yasin ve arkadaşlarını bu kurban bayramında andık. Onların fakirlere ulaştıramadığı kurban etini bizler onların adına dağıtıp fakir ve muhtaçlara ulaştırdık. Bir Yasin, Allah yolunda kurban oldu, binlercesi kurban olmaya hazırdır” diye konuştu.

Dernek başkanı Barış, son olarak şöyle konuştu: “Mazlumların, fakirlerin ve kimsesizlerin sesi olmaya devam edeceğiz. Onların yanında olmaya seslerine ses, güçlerine güç, dertlerine çare olmaya çalışacağız.”dedi.

 

DSC008372572527

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Etkinlikler haberleri
Köşe Yazarları
Etkinliklerimizden Haberdar Olun
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2013 Hiddenfile İnformation Security. Tüm hakları saklıdır.