Elmasırtı köyünde 'Kutlu Doğum'etkinliği

Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi Çağrı-Der tarafından, Solhan'ın Elmasırtı köyünde, köy sak,nlerinin yoğun katılımıyla 'Kutlu Doğum' etkinliği düzenlendi.
Bu haber 2015-04-28 17:00:21 eklenmiş ve 448 kez görüntülenmiştir.

Program, Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.  Programda Bingöl İlahi Grubu tarafından ilahiler seslendirildikten sonra, mevlithan kardeşlerin   Mevlid-i Şerif okumasıyla devam etti.

Programda İlahiyatçı Ali Can İmamoğlu bir konuşma yaptı.

İmamoğlu,  konuşmasına “' Ayetini okuyarak başladı.

“Efendimizi her yönden kendimize örnek almalıyız”

Konuşmasında Müslümanların Allah Resulü'nü  örnek  alarak, hayatlarında uygulamaları gerektiğini belirten İmamoğlu, “Allah-u Teala, ayet-i kerimesinde ‘Allah'ın rızasını umanlar ve Allah'ı çokça zikredenler için, Peygamberde güzel örnekler vardır.' Diye buyuruyor. Biz çeşitli etkinliklerle O'nu (sav)yâd etmeye çalışıyoruz.  Allah zaten, Resulünü övmüştür.  Burada bize düşen ise,  Peygamber Efendimizi her yönden kendimize örnek almaktır. Onun öğretilerini hayatımızın her alanına hâkim kılmalıyız. Peygamberi güzel tanımalıyız. Doğru tanımalıyız. Sadece Peygamber bilgimiz,  birkaç sohbetten veya birkaç vaazdan ibaret olmamalıyız. Peygamber Efendimizin (sav) hayatını, baştan sona kadar tanıtan kitaplar var, gençlerimiz bunları okumalı ve çocuklarımıza Allah Resulünün hayatını   okutmalıyız.” ifadelerini kullandı.

“Bütün âlemlere rahmettir”

İmamoğlu, “Allah, ‘Biz seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik'  buruyor. Allah Resulünün dünyaya gelişi bir rahmettir.  Merhamet vesilesidir, kimler için sadece müslümanlar için mi?  Hayır bütün âlemlere rahmettir.  Hem insanlar için hem ezilmişler ve bütün Mustazaflar için bir rahmet olmuştur.”dedi.

Program yapılan dua ile son buldu. (Nihat Kanat-İLKHA)


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Etkinlikler haberleri
Köşe Yazarları
Etkinliklerimizden Haberdar Olun
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2013 Hiddenfile İnformation Security. Tüm hakları saklıdır.